Aktualizacja 1.41

Po wielu testach, opiniach, naprawach błędów i ulepszeniach SCS Software z radością ogłasza wydanie oficjalnej aktualizacji 1.41 do gry ETS2.

Twórcy jak zwykle dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w otwartych testach wersji 1.41. Dziękują oni także za zgłaszane błędy i za wszystkie pozostałe informacje zwrotne dotyczące nowej wersji gry. SCS ma nadzieje, że będziemy mogli teraz w stu procentach korzystać z nowych funkcji, które wprowadza ta aktualizacja.

Zobaczmy w takim razie co nowego pojawi się w naszym ulubionym symulatorze.

Poniżej możecie zobaczyć filmik od producenta, który w skrócie pokazuje co wnosi nowa aktualizacja do Euro Truck Simulator 2:

Tryb wieloosobowy – Konwój

Konwój to nowy tryb gry wieloosobowej (multiplayer), w którym możemy jeździć wspólnie z innymi graczami. Każdy może stworzyć własną sesję (z opcjonalnym hasłem) oraz ma możliwość ją skonfigurować według własnych preferencji. W obecnym stanie dostępny jest synchronizowany ruch AI, czas i pogoda oraz istnieje możliwość przyjęcia tego samego zlecenia co inni gracze będący z nami w konwoju.

Tryb konwój obsługuje maksymalnie 8 graczy jednocześnie w ramach jednej sesji. SCS Software zaznacza jednak, że w przyszłości planuje zwiększyć limit graczy. Obecnie jednak chcą utrzymać go na niskim poziomie ze względu na fakt że jest to jeszcze stosunkowo nowy tryb w ETS2. Każdy założyciel sesji staje się automatycznie jej administratorem, który ma możliwość np. awansować innych graczy na moderatorów. Oczywiście nie zabraknie też takich funkcji jak wyrzucanie czy nawet blokowanie osób, które sprawiają problemy w konwoju.

W grze pojawi się także specjalna przeglądarka sesji. Będzie tam możliwość przeglądania i filtrowania pod wieloma kątami istniejących już sesji. Oczywiście w tym miejscu będziemy mogli także dołączyć do wybranej sesji stworzonej przez naszego znajomego lub innego kierowcę ciężarówek.

Funkcje i opcje nowego trybu wieloosobowego konwój:

 • Każdy gracz może stworzyć i skonfigurować własną sesję dla maksymalnie 8 osób
 • Możliwość podjęcia tego samego zlecenia co inny gracz będący z nami w konwoju
 • Zsynchronizowany ruch AI (wliczając w to zdarzenia losowe)
 • Zsynchronizowany czas i pogoda w grze
 • Zsynchronizowane malowania, akcesoria, ładunki i nie tylko
 • Możliwość komunikacji z innymi graczami poprzez czat tekstowy (skrót klawiszowy Y) i głosowy (skrót klawiszowy X) oraz tak zwane szybkie odpowiedzi (skrót klawiszowy Q)

Opisywany tryb jest oczywiście dużą częścią nowej aktualizacji 1.41 do Euro Truck Simulator 2. SCS zdaje sobie sprawę, że jest dużo graczy, którzy chcą wypróbować ten nowy tryb. Zaznaczają oni jednak, że jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć przed uruchomieniem tego trybu wieloosobowego.

Znane problemy / brakujące funkcje:

 • W obecnej wersji trybu konwój modyfikacje nie są obsługiwane
 • Rozłączenie gracza może spowodować zniknięcie pojazdów sztucznej inteligencji
 • Mosty ruchome nie są zsynchronizowane. Póki co nie będą się one podnosić.
 • Zaproszenia Steam działają tylko i wyłącznie poprzez nakładkę steam
 • CB radio czyli czat głosowy (skrót klawiszowy X) powoduje problemy z wprowadzaniem tekstu

Po zakończonej sesji konwoju będziemy mogli za każdym razem wybrać czy chcemy zachować postęp w grze. Dzięki tej opcji będziemy mogli cofnąć zapis profilu do chwili z przed dołączenia do sesji konwoju. Funkcja ta może się przydać jeżeli podczas gry wydarzą się jakiekolwiek problemy. Twórcy gry są podekscytowani nowym trybem gry online i nie mogą się doczekać twojej opinii na jego temat.

Autostrada A24 w DLC Iberia

Twórcy ETS2 z radością informują nas, że w aktualizacji 1.41 wprowadzone zostały nowe sieci dróg do najnowszego DLC mapowego Iberia. Aktualizacja ta doda do mapy autostradę A24 znajdującą się w bardzo malowniczych regionach Portugalii. Będzie ona ponadto łączyć istniejące już w grze autostrady A7 i A25.

Pierwotnie planowano, że droga ta udostępniona zostanie wraz z premierą Iberii. Twórcy gry piszą jednak, że nie zdążyli ukończyć jej na czas. SCS postanowił mimo to dokończyć autostradę A24 i udostępnić ją w bezpłatnej aktualizacji. Jest to wyjątkowo piękna część Portugalii i twórcy nie chcieli jej pomijać.

Tryb zdjęć: czas i pogoda

Wielu z graczy uwielbia robić przeróżne zdjęcia w symulatorze ciężarówek. Niektórzy nawet spędzają bardzo dużo czasu żeby znaleźć idealne ujęcie. Do tej pory trzeba było używać specjalnej konsoli, aby szybko zmienić pewne warunki występujące w grze. Żeby pomóc wszystkim graczom twórcy postanowili dodać nowe opcje do istniejącego już trybu zdjęć. Zmiana ta powinna zaoszczędzić sporo czasu wszystkim miłośnikom fotografowania.

Do trybu zdjęć w aktualizacji 1.41 wprowadzone zostały bowiem nowe opcje czasu i pogody. Gracze będą mogli teraz z łatwością zmienić warunki występujące w grze. Nowo dodanym suwakiem będzie można teraz ustawić dowolną porę dnia. Natomiast znajdującymi się pod nim nowymi przyciskami będziemy mogli bez przeszkód kontrolować bieżącą pogodę. SCS nie może się doczekać, aby zobaczyć jak gracze będą wykorzystywać nową funkcję w przyszłości. Czekają oni również na nowe zdjęcia od graczy!


Lista zmian aktualizacji Euro Truck Simulator 2 1.41 w skrócie:

 • Nowy tryb gry wieloosobowej – konwój
 • Łatwa zmiana czasu i pogody w trybie zdjęć
 • Szybka podróż (alternatywa dla podróżowania poprzez garaże)
 • Dodano autostradę A24 do DLC Iberia
 • Wprowadzono poprawki mapy na terenach Iberii
 • Odnowiono przeróżne znaki drogowe w całej Europie
 • Poprawiono odbicia znaku nawigacyjnego
 • Dodano nowe ikony w legendzie mapy