Aktualizacja 1.45: Sprzęgi siodłowe JOST

Firma JOST od 1956 roku odpowiada między innymi za produkcję sprzęgów siodłowych. Zgłosiła ona także patent na pierwszy odlewany ze stali sprzęg siodłowy. Firma ta do dnia dzisiejszego działa prężnie w branży i nadal jest zaangażowana w innowacje. Studio SCS Software ogłosiło, że siodła JOST pojawią się w Euro Truck Simulator 2 wraz z nadchodzącą, bezpłatną aktualizacją 1.45.

Twórcy gry bardzo się cieszą, że mogą dodać tego lidera w branży ciężarówek do symulatora. Planują oni zastąpić wszystkie dotychczasowe, nie markowe siodła w ETS2 na sprzęgi siodłowe firmy JOST. Każda obecna w grze marka ciężarówki dostanie kilka różnych modeli siodeł. Konkretniej mówiąc każdy typ podwozia otrzyma po jednym nowym modelu.

Wprowadzanie tych rzeczy do gry odbędzie się w 2 etapach. Pierwszym będzie dodanie siodeł JOST dla następujących modeli ciężarówek: Mercedes Benz New Actros, Renault Trucks T, Scania Next-Gen S, Scania Next-Gen R oraz DAF 2021 XG i XG+. Ten etap dostępny jest już do sprawdzenia w publicznej wersji testowej aktualizacji 1.45.

Natomiast w 2 etapie siodła JOST będą wprowadzone do wszystkich pozostałych ciężarówek, które znajdują się w grze ETS2. Ponadto wszystkie ciężarówki będą domyślnie wyposażone w felgi JOST. Autorzy gry bardzo się cieszą, że mogą współpracować z firmą, która zdecydowanie jest rozpoznawalna w branży. Dzięki temu możliwe było przeniesienie tej niezwykłej marki do wirtualnego świata.