Aktualizacja 1.45

Pełna wersja 1.45 gry została wydana. Jeśli brałeś udział w becie zalecamy przejście na stabilną wersję gry. Aby to zrobić przejdź do: Steam > Biblioteka > Euro Truck Simulator 2 > Właściwości… > Beta a następnie wybierz z rozwijanej listy pozycję Brak i poczekaj aż aktualizacja się pobierze.

Studio SCS Software poinformowało dziś o wydaniu nowej aktualizacji 1.45 do Euro Truck Simulator 2. W udostępnionej właśnie wersji gry znajdziemy dużo nowych treści, funkcji oraz innych zmian. Przyjrzyjmy się w takim razie bliżej wszystkim tym nowościom.

Przeróbka Hanoweru

Jedną z części aktualizacji 1.45 jest przeróbka jednego z niemieckich miast – Hanoweru. Praktycznie cały jego dotychczasowy teren został usunięty. Następnie całe miasto zostało zbudowane niemalże od zera. Dzięki takiemu zabiegowi można było dostosować ten bardzo stary już obszar do obecnych standardów. Odświeżanie starszych fragmentów mapy wykonuje się w celu utrzymania ich na poziomie podobnym do tego jaki prezentują nowsze, płatne rozszerzenia mapowe. Więcej na temat tej przebudowy można przeczytać w tym wpisie.

Cysterny na własność

Kolejną nowością w nowej wersji gry są przyczepy cysterny, które będziemy mogli kupić na własność. Do ETS2 trafiły dwa rodzaje cystern a każda z nich będzie miała swoje własne zastosowania. Pierwszą z nich jest cysterna paliwowa, która służy do transportu płynów palnych. Natomiast drugą jest silos przeznaczony do przewozu materiałów sypkich (takich jak np. piasek, beton czy zboże). Ponadto wszystkie te przyczepy będzie można samemu konfigurować np. dodając jakieś elementy do nich. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych ciekawych przyczepach.

Aktualizacja DLC Krone Trailer Pack

Dodatek Krone Trailer Pack również doczeka się nowej zawartości w aktualizacji 1.45. Każdy kto posiada to DLC dostanie darmowy dostęp do 2 nowych naczep w grze. Wśród nich są Profi Liner Building oraz Paper Liner. Dodane naczepy dają kierowcom ciężarówek możliwość przewozu takich rzeczy jak: worki z nasionami, nawozy, podłoże do roślin, zewnętrzne płytki podłogowe, dachówki oraz cegły. Dodatkowo w grze pojawi się zakład produkcyjny Krone z którego i do którego będzie można dostarczać rozmaite towary. Więcej informacji o aktualizacji tego DLC znajdziesz w tym miejscu.

Niestandardowe intra miast

Twórcy gry Euro Truck Simulator 2 dodali także nową, eksperymentalną funkcję. Chodzi konkretnie o nowe, niestandardowe intra dla wybranych miast. Są to krótkie przerywniki filmowe, które wyświetlają się w momencie wybierania miasta startowego. Takie miasto wybiera się tylko podczas tworzenia nowego profilu do gry. SCS informuje, że póki co takie intro pojawiać będzie się tylko dla Hanoweru oraz miast znajdujących się w Austrii.

Opcjonalne mody w konwoju

Następną nową funkcją w aktualizacji 1.45 ETS2 jest wsparcie opcjonalnych modyfikacji w oficjalnym trybie wieloosobowym (konwój). Chodzi konkretnie o to, że niektóre wybrane mody nie będą wymagane dla wszystkich graczy w sesji nawet w sytuacji, kiedy założyciel konwoju je aktywował. Takimi modyfikacjami mogą być chociażby niestandardowe akcesoria kabinowe. W takim scenariuszu po prostu osoby nieposiadające takiego moda nie zobaczą go u innych. Natomiast w przypadku jakiegoś moda na nowy pojazd inni gracze zobaczą zastępczą „skrzynkę”, która odzwierciedla jego rozmiar (oczywiście tylko w sytuacji, gdy nie mają modyfikacji dodającej dany pojazd).

Czujnik deszczu

W aktualizacji 1.45 do gry Euro Truck Simulator 2 dodany został czujnik deszczu. Wykrywa on wielkość opadów a następnie automatycznie dostosowuje prędkość wycieraczek w pojeździe. Dzięki temu nie będziesz się już musiał martwić o ich ręczne regulowanie, kiedy niespodziewanie zacznie padać deszcz. Żeby to w ten sposób działało należy ustawić prędkość wycieraczek na pierwszą pozycję. Ponadto możesz tą nowo dodaną funkcję włączyć lub wyłączyć w ustawieniach pod zakładką rozgrywka.

Ukrycie znaczników niedostępnych dróg

Kolejną nową opcją jest możliwość ukrycia znaczników niedostępnych dróg. W tym przypadku chodzi po prostu o „iksy”, które widzimy na drogach na które nie da się wjechać. Jest to opcja głównie dla graczy, którzy chcą zwiększyć poziom realizmu w ETS2. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ukrycie znaczników nie oznacza ich likwidacji. W dalszym ciągu nie będzie możliwości wjazdu na zablokowane drogi. Możesz w każdej chwili ukryć lub odkryć „iksy” przechodząc do zakładki rozgrywka w ustawieniach gry.