Autobusy DBus World na TruckersMP

Jakiś czas temu autorzy modyfikacji TruckersMP poinformowali o chęci dodania autobusów do serwerów gry. Pomysł ten bardzo szybko spotkał się z zainteresowaniem dużej części społeczności. Twórcy moda oraz ich nowi partnerzy z DBus World poświęcili dużo czasu, aby wprowadzić wsparcie dla autobusów na TruckersMP. Zespół TMP właśnie oficjalnie ogłosił, że ta nowa funkcjonalność została udostępniona dla wszystkich graczy.

DBus World to modyfikacja, która pozwala nam prowadzić autobus oraz przewozić pasażerów w grze Euro Truck Simulator 2. Do tej pory była ona jednak dostępna jedynie w grze jednoosobowej. Dzięki współpracy ekip obu modyfikacji mamy teraz możliwość wypróbować DBus World w rozgrywce wieloosobowej (multiplayer).

Zawartość DBus World w TruckersMP

Pierwszą zawartością widoczną na pierwszy rzut oka będzie z pewnością nowy model autobusu o nazwie „Bolloré Bluebus”. Póki co będzie to jedyny dostępny autobus, ponieważ autorom moda zależy na zachowaniu możliwe jak najlepszej wydajności. Kolejnym kluczowym elementem jest wprowadzenie obsługi klienta DBus World na serwerach gry TruckersMP.

Dodatkowo wprowadzono specjalny system pasażerów w autobusach. Dzięki temu pasażerowie będą czekać na przystankach autobusowych na twojej trasie. Mogą oni również wsiadać i wysiadać z twojego pojazdu. Jeśli chcesz, aby to tak działało musisz jedynie zatrzymać się w specjalnym, wyznaczonym miejscu i trzymać się wskazówek wyświetlanych w grze Euro Truck Simulator 2.

Ciekawą funkcjonalnością są też zapowiedzi aktualnego i następnego przystanku. Ponadto do wszystkich przystanków autobusowych dodano strefy bezkolizyjne dla zapewnienia większego komfortu graczy. W chwili obecnej dostępne jest podróżowanie pomiędzy wieloma różnymi miastami. Twórcy TruckersMP informują dodatkowo, że możliwości tej modyfikacji będą w przyszłości rozbudowywane.

Jak zagrać w DBus World na TruckersMP

Skoro już poznaliśmy wszystkie nowości to czas najwyższy dowiedzieć się jak zagrać w DBus World na serwerach TruckersMP. Nowy autobus dodany do TMP działa bez żadnych problemów z klientem DBus World. Za pomocą klienta wybiera się linię autobusową a cała reszta odbywa się bezpośrednio w grze. Więcej informacji o tym jak zainstalować i używać DBus World razem z TruckersMP możesz znaleźć w tym miejscu. Są tam także zamieszczone odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące nowo wprowadzonej zawartości.

Na początek przygotowany został całkiem spory pakiet gotowych linii autobusowych. Ich trasy przebiegają po różnych obszarach mapy w ETS2. Możliwe jest jednak również tworzenie własnych, niestandardowych linii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to z pewnością zainteresuje Cię specjalny poradnik, który możesz znaleźć tutaj.