Bałkany Zachodnie (West Balkans)

West Balkans czyli po polsku Bałkany Zachodnie to kolejny już dodatek mapowy do popularnego symulatora ciężarówek – Euro Truck Simulator 2. Jak sama nazwa wskazuje wprowadza on do naszego wirtualnego świata gry kraje leżące na terytorium Bałkanów Zachodnich. Za DLC odpowiadają oczywiście deweloperzy z czeskiego studia SCS Software. Natomiast jego oficjalne wydanie miało miejsce w dniu 19 października 2023 roku.

Poniżej umieściliśmy oficjalny trailer DLC West Balkans przygotowany przez producenta. Możecie na nim zobaczyć jak wizualnie prezentują się nowe obszary mapy dodane przez to rozszerzenie.

Dodatek Bałkany Zachodnie wprowadza do gry ETS2 następujące państwa: Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Kosowo, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia oraz Słowenia. Znajdziesz w nich zarówno duże miasta pełne życia jaki i małe, malownicze wsie. Wszystkie te kraje oferują wiele nowych rzeczy każdemu kto zdecyduje się je odwiedzić. Przemysł, zabytki, sieci dróg czy przyroda – to tylko niewielki wycinek zawartości czekającej na odkrycie. Moim zdaniem to rozszerzenie mapowe jest bardzo dużym skokiem jakościowym w grze. Na nowo wprowadzonych obszarach znajdziemy wiele detali i bardzo rozbudowane miasta.

Cechy charakterystyczne dodatku Bałkany Zachodnie (West Balkans):

 • Podróżuj przez 8 nowych krajów takich jak: Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Kosowo, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia oraz Słowenia
 • Odkryj 14 unikalnych miast w tym Split i Belgrad
 • Przygotuj swoją ciężarówkę na przejazd przez 30 gęsto zaludnionych osad
 • Podziwiaj regionalną przyrodę zwracając szczególną uwagę na Park Narodowy Durmitor oraz Park Narodowy Prokletije
 • Odwiedź nowe magazyny: przemysłu aluminiowego, fabryk chemicznych i szybów naftowych
 • Dostarcz ładunek do 3 portów przemysłowych umieszczonych wzdłuż rzeki Dunaj (Belgrad, Nowy Sad, Osijek)
 • Zobacz na własne oczy historyczne centra miast w Splicie, Mostarze, Sarajewie, Prisztinie i nie tylko
 • Przekraczaj granice na ponad 20 niepowtarzalnych przejściach
 • Odkryj 15 nowych punktów widokowych i zrób zdjęcia swojej ciężarówki w 20 różnych punktach orientacyjnych
 • Odblokuj nowe osiągniecia, które dotyczą tego rozszerzenia na platformie Steam

Mapa prezentująca miasta i drogi wprowadzone w DLC Bałkany Zachodnie wygląda następująco:

Podstawowa wersja gry Euro Truck Simulator 2 jest niezbędna do prawidłowego działania oficjalnych dodatków. Będziemy musieli ją zainstalować jeśli chcemy korzystać z DLC mapowego o nazwie West Balkans. Rozszerzenie możemy kupić między innymi na popularnej platformie Steam. Jego podstawowa cena w tamtym miejscu wynosi dokładnie 71,99 zł. Czasami na Steam prowadzone są wyprzedaże, ale znaczących obniżek (-50% i więcej) możemy spodziewać się najwcześniej pod koniec 2024 roku.

Równocześnie z premierą dodatku Bałkany Zachodnie pojawiły się 3 nowe pakiety map na Steam:

 • Balkans Bundle – West Balkans, Road to the Black Sea i Going East!
 • Baltic Bundle – Beyond the Baltic Sea, Scandinavia i Going East!
 • Mediterranean Bundle – Iberia, Italia i Vive la France!

Wszystkie wyżej wymienione pakiety zawierają w sobie podstawową wersję gry ETS2. Ponadto jeśli masz już kupiony dany produkt to cena pakietu zostanie odpowiednio obniżona.

Screenshoty z DLC: