Co dalej z DLC Serce Rosji?

Twórcy gry otrzymują wiele pytań dotyczących przyszłości dodatku mapowego Serce Rosji do ETS2. Dzisiaj SCS Software postanowiło wydać oświadczenie, które nieco rozjaśni sytuację z zapowiadanym DLC.

Zespół zajmujący się rozszerzeniem Serce Rosji w dniu 24 Lutego 2022 roku znajdował się około 6-8 tygodni do zakończenia prac. SCS generalnie było zadowolone z postępu prac i jak sami przyznają włożyli naprawdę dużo wysiłku, aby ten nowy obszar wyglądał naprawdę wyjątkowo w grze. Byli oni także przekonani, że społeczność to doceni.

Jak jednak wiemy w tym dniu Rosja niestety zaatakowała Ukrainę.

Autorzy gry z niepokojem przyglądali się kolejnym wiadomościom o wojnie. Szybko zdali oni sobie sprawę, że muszą coś zrobić, aby pomóc osobom cierpiącym. Firma od razu postanowiła wspierać kilka organizacji charytatywnych, które niosą pomoc humanitarną dla osób, które zostały dotknięte przez wojnę. Ponadto cały dochód ze sprzedaży dodatku ukraińskiego pakietu malowań również został przekazany na cele pomocowe. Warto dodać, że ponad 85 tysięcy graczy postanowiło go kupić i tym samym zrobić coś naprawdę dobrego.

Jednak wciąż pozostaje pytanie co dalej z DLC Serce Rosji? Czy to rozszerzenie mapowe powinno w ogóle ujrzeć światło dzienne? Czy twórcy powinni je ukończyć?

SCS Software tworząc swoje gry stara się być zawsze możliwie jak najbardziej apolityczne. W ten sposób chronią oni globalną społeczność przed kontrowersyjnymi rzeczami. Podoba im się to, że Euro Truck Simulator 2 łączy ludzi i pozwala na cieszenie się swoim hobby oraz wirtualne podróżowanie. Jednak, ponieważ wspomniane wyżej DLC dotyczy bezpośrednio Rosji autorzy gry powstrzymują się od jego wydania. Producent nie chce, aby jego premierę postrzegać jako wsparcie lub akceptację wrogich działań.

Firma ma przekonanie, że dumni obywatele Ukrainy wygrają i nadejdzie pokój dla wszystkich. Zło nigdy nie powinno i nie może wygrać. Kiedy nadejdzie czas na odbudowę Ukrainy SCS postara się znaleźć sposób, aby dodatek Serce Rosji odegrał jakąś pozytywną rolę po stronie dobra.