Co dalej z TruckersMP?

Parę dni temu wydana została aktualizacja 1.41 do Euro Truck Simulator 2. Razem z nią premierę miał także nowy tryb wieloosobowy o nazwie konwój. Jest to z pewnością bardzo ciekawy multiplayer do naszego ulubionego symulatora ciężarówek. Powstaje jednak w takim razie zasadnicze pytanie: co dalej z projektem TruckersMP?

Zarówno oficjalny tryb wieloosobowy jaki i modyfikacja TruckersMP mają niewątpliwie swoje wady i zalety. Konwój od SCS Software zapewnia przede wszystkim ruch AI, synchronizację warunków pogodowych oraz natychmiastową obsługę nowych wersji gry. Natomiast fanowski MOD daje nam możliwość jeżdżenia nawet z kilkoma tysiącami innych graczy na jednej mapie podczas gdy oficjalny multiplayer ogranicza nas obecnie do maksymalnie 8 graczy.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie TMP do tej pory jedna z głównych osób zajmująca się projektem miała na niego mało czasu ze względu na obowiązki zawodowe. Jednak od Sierpnia postanowiła ona rozpocząć pracę nad TruckersMP na pełen etat! Jest to możliwe między innymi dzięki datkom wpłacanym przez miłośników MODa. Do rozwiązania jest wiele problemów takich jak: nieodpowiednio zachowujący się gracze, brak odpowiedniej ekonomii w grze, ogólna niska jakość, duża ilość błędów, brak odpowiedniego wsparcia VTC w grze, długie oczekiwanie na wsparcie nowej wersji ETS2, brak synchronizacji pojazdów AI oraz pogody. Jednak mimo wszystko modyfikacja ma duży potencjał, który nie jest obecnie w pełni wykorzystywany.

W najbliższych miesiącach zespół TMP chce się skupić głównie na sprawach czysto technologicznych. Powinno to sprawić, że nowe wersje gry będą obsługiwane szybciej. Oprócz tego chcą oni popracować nad jakością synchronizacji co w przyszłości może nawet oznaczać dodanie ruchu pojazdów AI do TruckersMP! Natomiast jak mówią problem ze źle zachowującymi się graczami chcą zmniejszyć poprzez nowy, scentralizowany system zgłoszeń. Wkrótce zamierzają oni także poinformować o czymś nowym związanym z autobusami! Jednak póki co zespół TMP ciężko pracuje nad jak najszybszym zapewnieniem wsparcia dla nowej wersji 1.41 do Euro Truck Simulator 2. Jak piszą planują je zapewnić do końca bieżącego miesiąca.