Dyspozytor w TruckersMP

Zespół TruckersMP ogłosił dodanie nowej, wyczekiwanej funkcji do swojej modyfikacji gry Euro Truck Simulator 2. Jak piszą od zawsze problemem było znalezienie tego samego zlecenia co inny kierowca z którym chcemy udać się wspólnie w trasę. Postanowili oni rozwiązać tę sprawę dodając do MODa dyspozytora pracy dla kierowców ciężarówek. Dzięki temu od teraz każdy z nas bez problemu będzie mógł mieć tę samą pracę co nasz znajomy będący z nami w grze na serwerach TMP.

Dyspozytor jest bardzo prostym narzędziem i tworzy on po prostu odpowiednie zlecenia w grze Euro Truck Simulator 2. Można w nim wybrać konkretną firmę startową i docelową oraz oczywiście rodzaj ładunku. Dodatkowo umożliwia on udostępnianie stworzonej przez nas pracy dla innych graczy. Ponadto możemy tam również określić z kim chcemy podzielić się naszym zleceniem (publicznie, prywatnie lub ze znajomymi na Steam). Dzięki tej zmianie już nigdy nie będziesz się musiał martwić, że nie masz takiej samej pracy co twój znajomy.

Nowo wprowadzona funkcja automatycznie dostosowuje się również do dodatków (DLC), które posiadamy w ETS2. Dzięki temu możemy stworzyć tylko takie zlecenie, które jest bez problemu obsługiwane przez nasza grę. Przykładowo jeśli nie mamy takiego dodatku jak Heavy Cargo Pack to nie będziemy widzieli na liście do wyboru ładunków i naczep z tego DLC. Warto dodać, że dyspozytor pracy będzie działać na wszystkich serwerach TruckersMP w tym także na serwerze ProMods.

Dyspozytora zadań znajdziesz klikając na nowo dodany przycisk na dole w menu, które można otworzyć naciskając na klawiaturze przycisk TAB. Natomiast, aby zaprosić inną osobę do podjęcia stworzonej przez nas pracy należy w tym samym menu kliknąć prawym przyciskiem myszy na daną nazwę użytkownika i wybrać odpowiednią opcję. Należy przy tym pamiętać, że zaproszony gracz musi zaakceptować naszą propozycję.

Ekipa TruckersMP ma nadzieje ze spodoba Ci się nowo dodana funkcja i będziesz się dobrze bawił podróżując z dokładnie tym samym ładunkiem co inni kierowcy ciężarówek.