Gra – często zadawane pytania (FAQ)

Euro Truck Simulator 2 to gra, w której wcielamy się w kierowcę samochodu ciężarowego. Symulator rozwijany jest nieprzerwanie od czasu swojej premiery przez studio SCS Software. Przez ten czas wprowadzono do niego wiele usprawnień i funkcji. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na często zadawane pytania (FAQ) dotyczące gry ETS2.

O co chodzi w Euro Truck Simulator 2?

Gra Euro Truck Simulator 2 to symulator samochodu ciężarowego na komputery PC. Najprościej mówiąc chodzi w niej przede wszystkim o przewożenie wybranego ładunku z punktu A do punktu B.

Jakie są wymagania do ETS2?

Wymagania do ETS2 prezentują się następująco:

MinimalneZalecane
System: Windows 7
Procesor: Intel Core i5-6400/AMD Ryzen 3 1200
Pamięć: 8 GB RAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 660/AMD Radeon RX 460/Intel HD 630 (2GB VRAM)
Dysk Twardy: 25 GB wolnego miejsca (podstawowa wersja gry)
System: Windows 7/8.1/10 64-bit
Procesor: Intel Core i5-9600/AMD Ryzen 5 3600
Pamięć: 12 GB RAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1660/AMD Radeon RX 590 (2GB VRAM)
Dysk Twardy: 25 GB wolnego miejsca (podstawowa wersja gry)

Ile miejsca zajmuje ETS2?

ETS2 zajmuje około 25 GB miejsca na dysku twardym (nie licząc zapisanych profili oraz modyfikacji). Nieznaczny wpływ na wagę gry mają zainstalowane DLC mapowe.

Kiedy powstał Euro Truck Simulator 2?

Euro Truck Simulator 2 powstał dokładnie w dniu 18 Października 2012 roku. Warto dodać, że do dnia dzisiejszego jest on wspierany oraz rozwijany przez twórców.

Kto stworzył Euro Truck Simulator 2?

Euro Truck Simulator 2 stworzony został przez firmę SCS Software. Ponadto studio te odpowiedzialne jest również za wszystkie wydane do tej pory aktualizacje oraz oficjalne dodatki.

Czy Euro Truck Simulator 2 jest za darmo?

Pełna wersja Euro Truck Simulator 2 NIE jest za darmo i trzeba ją kupić, aby w nią zagrać. Istnieje jednak darmowa wersja demo stworzona głównie po to, aby mieć możliwość przetestowania gry przed jej zakupem. Możesz ją pobrać z oficjalnej strony producenta klikając tutaj.

Ile kosztuje Euro Truck Simulator 2?

Euro Truck Simulator 2 w podstawowej wersji kosztuje na platformie Steam dokładnie 79,99zł. Zdecydowanie zalecamy jednak zaczekać na wyprzedaż Steam lub przejrzeć ofertę stron sprzedających klucze do gier. Dobra cena za podstawkę ETS2 powinna wynosić około 20 zł.

Ile kosztuje ETS2 z wszystkimi DLC?

ETS2 wraz z wszystkimi DLC kosztuje na platformie Steam dokładnie 1229,57 zł. Podstawową wersję gry oraz większość dodatków możemy jednak kupić znacznie taniej jeśli poczekamy na wyprzedaż Steam (jest ona organizowana prawie w każdym miesiącu). Alternatywną metodą jest szukanie atrakcyjnych ofert na stronach, które sprzedają klucze do gier.

Gdzie kupić Euro Truck Simulator 2?

Euro Truck Simulator 2 możemy kupić na popularnej platformie Steam lub na stronach z kluczami do gier. W przypadku platformy Steam zdecydowanie warto zaczekać na promocję. Cena wynosi wtedy około 20 zł za podstawową wersję gry.

Czy opłaca się kupić Euro Truck Simulator 2?

Jeżeli lubimy podróżować przez Europę to zdecydowanie opłaca się kupić Euro Truck Simulator 2. Gra jest cały czas wspierana i rozwijana oraz ma dużo DLC i modyfikacji. Ponadto ma ona niewielkie wymagania sprzętowe i powinna zadziałać nawet na komputerach niższej klasy. Dodatkowym atutem jest jej stosunkowo niska cena (szczególnie podczas obniżek).

Czy w Euro Truck Simulator 2 jest Polska?

W podstawowej wersji Euro Truck Simulator 2 znajduje się pewien fragment polski zawierający 3 miasta (Szczecin, Poznań i Wrocław). Możemy jednak kupić oficjalny dodatek Ekspansja Polska (Going East!), który dodaje resztę naszego kraju i kolejne miasta. Ponadto istnieją także modyfikacje stworzone przez graczy, które w jeszcze większym stopniu rozbudowują Polskę. Przykładami takich modów są chociażby ProMods czy Poland Rebuilding.

Ile jest map w ETS2?

Do ETS2 jest 8 oficjalnych rozszerzeń mapowych. Wśród nich są: Ekspansja Polska, Skandynawia, Francja, Włochy, Bałtycki Szlak, Droga do morza czarnego, Iberia, Bałkany Zachodnie. Natomiast mapa w podstawowej wersji gry obejmuje głównie tereny Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii oraz krajów Beneluksu.

Ile jest DLC do ETS2?

Do ETS2 istnieje obecnie 87 oficjalnych dodatków (DLC) w tym:

 • Mapy – 8
 • Ładunki i/lub naczepy – 9
 • Tuningi do ciężarówek – 6
 • Malowania – 56 (w tym 37 narodowych)
 • Pozostałe dodatki – 5 (akcesoria do kabiny, elementy do kół oraz flagi do ciężarówek)
 • Ciężarówki – 3 (wszystkie darmowe)

Warto dodać, że zapowiedziane zostały już 2 nowe mapy: Grecja (Greece) oraz Północna Skandynawia (Nordic Horizons).

Ile miast jest w ETS2?

W ETS2 jest obecnie 316 miast w tym:

 • Gra Podstawowa – 76
 • Ekspansja Polska – 15
 • Skandynawia – 27
 • Francja – 28
 • Włochy – 22
 • Bałtycki Szlak – 35
 • Droga do morza czarnego – 30
 • Iberia – 51
 • Bałkany Zachodnie – 30

Ponadto dodatki Krone Trailer Pack oraz Feldbinder Trailer Pack wprowadzają po 1 dodatkowym mieście.

Jakie jest największe miasto w ETS2?

Największym miastem w ETS2 jest obecnie Stambuł. Jest ono położone w Turcji i żeby się do niego dostać musimy posiadać zainstalowany dodatek Droga do Morza Czarnego.

Czy w Euro Truck Simulator 2 jest zima?

W Euro Truck Simulator 2 generalnie nie ma zimy ani podziału na pory roku. Można jednak wgrać wybraną modyfikację dodającą zimę do naszego wirtualnego świata gry. Przykładem takiego moda jest chociażby Frosty Winter. Możemy go pobrać z oficjalnej strony autora klikając tutaj.

Co zrobić żeby ETS2 chodził płynnie?

Żeby ETS2 chodził płynnie warto w pierwszej kolejności dostosować ustawienia graficzne do możliwości naszego komputera. Ponadto wyłączenie niektórych nieoficjalnych modyfikacji może przyczynić się do zwiększenia wydajności gry. Z pewnością nie zaszkodzi także aktualizacja sterowników karty graficznej oraz samego systemu operacyjnego.

Jaka kierownica do Euro Truck Simulator 2?

Do Euro Truck Simulator 2 polecamy przede wszystkim kierownice mające 900 stopni obrotu. Taki sprzęt powinien zapewnić najbardziej realistyczne doznania podczas jazdy. Sugerujemy produkty następujących producentów: Logitech, Thrustmaster oraz Fanatec. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o kierownicach to kliknij tutaj.

Czy Euro Truck Simulator 2 jest na konsolach PlayStation/Xbox?

W chwili obecnej nie da się grać w Euro Truck Simulator 2 na konsolach PlayStation/Xbox. Nie istnieją również plany wprowadzenia gry na te platformy.

Kiedy będzie Euro Truck Simulator 3?

W chwili obecnej nic nie wskazuje na to, aby w przyszłości pojawiła się gra Euro Truck Simulator 3. Studio SCS Software skupia się raczej na dalszym rozwoju ETS2.