Heavy Cargo Pack

Heavy Cargo Pack to następne, oficjalne rozszerzenie do Euro Truck Simulator 2. Dodatek ten wprowadza do świata gry nowe ładunki i naczepy dla kierowców ciężarówek. Jego oficjalne wydanie nastąpiło w dniu 12 maja 2017 roku. Twórcą tego DLC jest oczywiście czeskie studio SCS Software, które jest również odpowiedzialne za całą grę.

Nowo dodane ładunki i naczepy w Heavy Cargo Pack wprowadzają do gry ETS2 nowe wyzwania związane z ciężkim transportem. Ładunki takie jak lokomotywa czy transformator z pewnością będą nie lada wyzwaniem dla kierowców i ich ciężarówek. Natomiast nowe, wysoko rozwinięte technologicznie naczepy mają osie sterowane. Dzięki temu będziemy mogli w bezpieczny sposób przetransportować różnego rodzaju duże towary do miejsc docelowych. Spójrzmy więc co konkretnie możemy znaleźć w tym ciekawym dodatku do gry.

Charakterystyczne elementy zawarte w DLC Heavy Cargo Pack:

  • Wprowadzono oferty zleceń z nowymi ładunkami takimi jak: frezarka do asfaltu, szpula kabla przemysłowego, betonowe belki, spycharka gąsienicowa, lokomotywa, duża płyta metalowa, mobilny żuraw, transformator
  • Dodano następujące, nowe naczepy dla kierowców samochodów ciężarowych: pojedyncza wysuwana platforma oraz niskopodwoziowa platforma z opuszczanym podjazdem
  • Nowe osiągnięcia na steam dotyczące tego rozszerzenia

Aby móc zagrać w DLC Heavy Cargo Pack konieczne jest posiadanie podstawowej wersji gry Euro Truck Simulator 2. Na platformie steam cena tego dodatku bez żadnych zniżek wynosi 18,69zł. Ponadto jest on także częścią specjalnego zestawu „Cargo Bundle”. Zestaw ten zawiera 3 DLC: High Power Cargo Pack i Special Transport oraz oczywiście dodatek opisany w tym wpisie.