Jak zainstalować multiplayer (TruckersMP)

Gra Euro Truck Simulator 2 pozwala nam wcielić się w kierowcę ciężarówki. Głównym zadaniem w niej jest przewożenie ładunków do miejsca docelowego na czas. Warto jednak dodać, że producent gry SCS Software wydał do niej także wiele oficjalnych dodatków między innymi: mapowych, kosmetycznych i nie tylko. Ponadto sami gracze stworzyli również ogromną ilość nieoficjalnych modyfikacji, które jeszcze bardziej rozbudowują możliwości tego symulatora ciężarówki. Jedną z tych popularniejszych i ciekawszych jest z pewnością TruckersMP. Jest to modyfikacja, która dodaje do gry nieoficjalny tryb wieloosobowy. W tym poradniku postaram się opisać jak pobrać, zainstalować i uruchomić ten multiplayer w ETS2.

Wymagania

Na początek warto wiedzieć co będzie nam potrzebne, aby grać w tym trybie. Wymagania, jakie musimy bezwzględnie spełnić to:

  • Aktywowany Euro Truck Simulator 2 na platformie steam (tryb rodzinny nie działa)
  • Ponad 2 godziny czasu gry na steam
  • Publiczny profil wraz z udostępnionymi szczegółami i czasem gry na steam

Zakładanie konta

Jeżeli już spełnimy wszystkie wymagania to możemy przejść na stronę zakładania konta tutaj. W tym miejscu powinniśmy kliknąć szary przycisk na dole, na którym jest napisane „Sign in through STEAM”. Na następnej stronie zostaniemy poproszeni o zalogowanie się do naszego konta na platformie steam. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie to kolejnym krokiem będzie uzupełnienie szczegółowych danych o naszym nowym koncie TruckersMP takich jak nazwa użytkownika, adres email czy hasło. Na koniec akceptujemy regulamin i klikamy duży, zielony przycisk „Register”. Tym oto sposobem założyliśmy właśnie swoje własne konto do gry na multiplayer.

Pobieranie i instalacja

Jeżeli mamy już założone konto to możemy przejść do następnego etapu, którym jest pobranie i zainstalowanie modyfikacji. W tym celu musimy wejść na stronę pobierania tutaj. Jeśli jeszcze nie zalogowaliśmy się na swoje konto TruckersMP to, aby pobrać modyfikację będziemy musieli to teraz zrobić. Następnie pobrany plik musimy rozpakować na przykład programem 7-Zip. Później uruchamiamy rozpakowany program i instalujemy go według wskazówek pokazujących się na ekranie.

Uruchamianie

Jeśli mamy już założone konto do gry na multiplayer i zainstalowaną modyfikację to możemy przejść do ostatniego kroku. Żeby zagrać z tym modem powinniśmy uruchamiać grę ETS2 poprzez specjalny launcher TruckersMP. Możemy go znaleźć na naszym pulpicie lub w miejscu, które wskazaliśmy podczas instalacji (domyślnie – C:\Program Files\TruckersMP Launcher\Launcher.exe). Po uruchomieniu gry możemy cieszyć się trybem wieloosobowym w Euro Truck Simulator 2.

UWAGA! Na TruckersMP nie możemy używać żadnych modyfikacji (poza nielicznym wyjątkami). Ponadto na tych serwerach multiplayer są konkretne zasady, których należy przestrzegać. W przeciwnym wypadku możemy dostać tymczasową a nawet stałą blokadę konta.