Najlepsze mody do gry

Euro Truck Simulator 2 to dość rozbudowana oraz lubiana przez społeczność gra. Mimo, że została wydana w 2012 roku to w dalszym ciągu jest rozwijana i wspierana przez studio SCS Software. Symulator ciężarówek doczekał się już wielu ważnych aktualizacji i dodatków (DLC). Podobnie jest z dużą sceną moderską, która jest cały czas aktywna. Do gry stworzono już ogromną ilość różnych, bezpłatnych modyfikacji takich które np. rozbudowują mapę, upiększają grafikę, poprawiają realizm, itd. Dzisiaj zastanowimy się jakie są najlepsze mody do gry ETS2. Ponadto niektóre z nich w skrócie opiszemy, aby pokazać jakie konkretnie dają nam możliwości.

Jeśli nie wiesz jak pobrać i zainstalować modyfikacje do gry to zapraszam do przeczytania naszego kompleksowego poradnika, który porusza to zagadnienie. Możesz do niego w każdej chwili przejść klikając tutaj. Ponadto polecam ściągać mody poprzez warsztat steam ze względu na automatyczne aktualizacje.

ProMods

Na pierwszy ogień idzie oczywiście bardzo popularna i doceniana przez społeczność graczy Euro Truck Simulator 2 modyfikacja. ProMods rozbudowuje w znaczącym stopniu mapę gry dodając do niej dużo nowych: krajów, miast, dróg i nie tylko. Dodatkowo poprawia ona sporą ilość istniejących już obszarów podnosząc zdecydowanie ich standard wykonania. Modyfikacja posiada również opcjonalne dodatki, które wprowadzają nowe: firmy, malowania naczep oraz akcesoria do kabiny. Jest ona dostępna do pobrania za darmo pod warunkiem założenia bezpłatnego konta na oficjalnej stronie ProMods. Więcej informacji na temat instalacji tego moda można znaleźć w tym miejscu.

Pobierz ProMods

Poland Rebuilding

Kolejna modyfikacja mapowa do gry Euro Truck Simulator 2 ale tym razem skupiająca się głównie na terenach polski. W Poland Rebuilding znajdziemy dużo nowych miast i miasteczek z naszego kraju. Ponadto pewne fragmenty mapy zostały zmienione nie do poznania. Opcjonalnym dodatkiem do tego moda jest wsparcie dla tras ponadgabarytowych (DLC Special Transport). Do działania tej modyfikacji wymagany jest dodatkowo wyżej opisany ProMods. Poland Rebuilding można pobrać bezpośrednio z jej oficjalnej strony bez konieczności rejestracji.

Pobierz Poland Rebuilding

Real Traffic Density and Ratio

Real Traffic Density and Ratio to w mojej opinii jedna z najbardziej przydatnych modyfikacji do ETS2. Polega ona na regulacji natężenia ruchu sztucznej inteligencji. Z tym modem gęstość pojazdów AI zależeć będzie od typu drogi oraz pory dnia. Przykładowo ruch na drogach lokalnych będzie zdecydowanie mniejszy niż na autostradach. Podobna sytuacja będzie w nocy bowiem wtedy ilość pojazdów kontrolowanych przez komputer znacznie spadnie. Dzięki tej modyfikacji natężenie ruchu na drogach jest bardziej logiczne i bliższe temu co znamy z prawdziwego życia. Jest ona udostępniona dla graczy w warsztacie steam.

Real Traffic Density and Ratio w warsztacie steam

Real European Gas Stations Reloaded

Jedna z modyfikacji wprowadzająca więcej realizmu do gry ETS2. Real European Gas Stations Reloaded zamienia dotychczasowe, fikcyjne stacje benzynowe na te znane z prawdziwego życia. Co więcej każdy kraj ma na swoim terenie stacje tylko tych firm, które w rzeczywistości działają na jego obszarze. Oto lista dodanych stacji benzynowych: BP, Shell, Esso, Orlen, Total, Q8, AVIA, OMV, MOL, Aral, Total, Eni, Circle K, Gazprom Neft, Газпром нефть, Neste, Lukoil, Rompetrol, Galp, Repsol. Mod dostępny jest do zasubskrybowania w warsztacie steam.

Real European Gas Stations Reloaded w warsztacie steam

Really Real Company Names

Następnym w kolejce modem jest Really Real Company Names. To kolejny mod dodający elementy ze świata rzeczywistego do gry Euro Truck Simulator 2. Podmienia on obecne, fikcyjne firmy na te istniejące w realu. Należy zauważyć, że modyfikacja oprócz samej zmiany logo podmienia także malowanie firmowej naczepy. Lista nowych firm prezentuje się następująco: CRAMO, MAERSK, Unilever, METRO, CLAAS, IKEA, Leibherr, Carrefour, DHL, Shell, GLS, UEPG, ORCO, Skoda, Auchan, DACHSER, FedEx, Holcim, TNT, Stora Enso, BASF, AutoScout 24, NTG, Lukoil, Equinor, Stena Line, DFDS Logistics, Vestas, Saint-Gobain, AutoScout 24, Air France Cargo, Bolloré Logistics, Groupe PSA, Alitalia Cargo, BRT S.p.A., IperCoop, Vespa, Pirelli, Barilla Group, Grimaldi Lines. Modyfikacja znajduje się w warsztacie steam.

Really Real Company Names w warsztacie steam

SiSL’s Mega Pack

Modyfikacja o naziwe SiSL’s Mega Pack to nic innego jak paczka ponad 400 przeróżnych akcesoriów do kabiny twojej ciężarówki w grze. Wśród tych przedmiotów znajdują się: figurki, przekąski, szaliki, odświeżacze, zabawki, komputery, tablety i inne urządzenia elektroniczne. Korzystając z tego moda możesz mieć nawet współpasażera na siedzeniu obok. Warto dodać, że do poprawnego działania wymaga ona dodatku (DLC) akcesoria kabinowe od SCS Software. Moda możemy ściągnąć bez problemu z warsztatu steam lub ze strony twórcy.

SiSL’s Mega Pack w warsztacie steam | Pobierz SiSL’s Mega Pack

Google Maps Navigation Night Version

Google Maps Navigation Night Version to modyfikacja zawierająca nocną wersję nawigacji od google. Wygląda ona niemal identycznie jak ta, której używają prawdziwi kierowcy różnych pojazdów. To kolejny już mod, który dodaje więcej realizmu do świata gry Euro Truck Simulator 2. Alternatywnie możemy wgrać Google Maps Navigation w standardowej (jasnej) wersji. Obie wersje możemy znaleźć zarówno w warsztacie steam jak i na oficjalnej stronie autora.

Google Maps Navigation w warsztacie steam | Pobierz Google Maps Navigation

Google Maps Polski Głos

Kolejna modyfikacja jest nieco podobna do poprzedniej bo także dotyczy Google Maps. Tym razem dodaje ona jednak polski głos do nawigacji w ETS2. Osobą podkładającą głos w tym modzie jest Jarosław Juszkiewicz. Uważam, że jest to dobry wybór dla graczy lubiących rzeczy ze świata rzeczywistego w grze. Możemy ją pobrać bez problemu bezpośrednio z warsztatu steam. Po jej aktywacji pamiętajmy o konieczności zmiany lektora w zakładce dźwięk znajdującej się w opcjach gry.

Google Maps Polski Głos w warsztacie steam

Oczywiście nie jest to kompletna lista wszystkich dobrych modyfikacji do ETS2. Podałem tylko takie, które uważam osobiście za najlepsze z najlepszych. Jednocześnie myślę, że powinny one spodobać się większości graczy ze względu na ich uniwersalność. Polecam jednak przejrzeć sobie samemu dodatkowo popularne lub wysoko oceniane przedmioty z warsztatu steam.