Odświeżenie Lyon

SCS Software zawsze z chęcią pokazuje społeczności jakie zmiany są planowane w nadchodzących aktualizacjach. Dziś chcą się skoncentrować na pokazaniu zmiany, którą będzie można dostrzec jeżdżąc po świecie Euro Truck Simulator 2.

Lyon jest jednym z największych miast we Francji. Jedynie Paryż i Marsylia są od niego większe. Ponadto jest on bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym dla transportu i logistyki w całym kraju. Jak informuje producent gry Lyon otrzyma dosyć znaczne odświeżenie, które nada mu nowy i bardziej aktualny wygląd. Jakie więc dokładnie zaszły zmiany? Przyjrzyjmy się im bliżej!

Widoczne wyżej zdjęcia porównawcze prezentują zmiany i ich całkiem dużą skalę. Generalnie spora część układu miasta została zmieniona tak, aby była bardziej realistyczna i podobna do tego znanego ze świata realnego. Do tej pory kierowcy ciężarówek korzystali ze starych skrzyżowań i mostów, które nie do końca były odpowiednie dla samochodów ciężarowych. Zaktualizowane obszary uwzględniają trasy z których faktycznie korzystają kierowcy ciężarówek, aby wjechać i wyjechać z Lyon oraz pobliskich obszarów przemysłowych.

W tym celu dodane zostały 4 nowe skrzyżowania a 2 z nich prowadzą do obszarów, gdzie kierowcy mają możliwość załadować i rozładować ładunek między innymi z lokalnego przemysłu. Dodatkowo na mapie pojawiły się 3 nowe punkty orientacyjne (the Viaduc de Perrache, the Musée des Confluences and the Groupama Stadium). Oprócz tego zaktualizowane zostały starsze punkty orientacyjne, które znajdują się już w Lyon.

Wiele starszych modeli roślinności takich jak np. drzewa czy polne kwiaty zostało zastąpione nowszymi teksturami. Dzięki temu miasto zyskało zupełnie nowy wygląd pod względem piękna które płynie z natury. Tekstury dróg i znaków drogowych również zostały odświeżone, dzięki temu są bardziej realistyczne, szczegółowe i dokładne. SCS zostawia pozostałe, mniej oczywiste zmiany do samodzielnego odkrywania przez graczy ETS2.

Twórcy gry piszą, że w niedalekiej przyszłości udostępnią więcej informacji dotyczących przyszłych aktualizacji. Oczywiście jeśli tylko to się stanie to nie zabraknie także nowego wpisu na tym blogu.