ProMods

ProMods to jedna z największych i najbardziej popularnych modyfikacji do gry Euro Truck Simulator 2. Wprowadza ona do mapy dużo nowych obszarów oraz odświeża wiele z tych już istniejących. Jego premiera miała miejsce w Sierpniu 2013 roku.

Poniżej możecie zobaczyć jeden z filmików, który przestawia tego MODa:

Modyfikacja ProMods dodaje do mapy gry około 20 nowych krajów. Zaliczają się do nich takie mające małą powierzchnię jak na przykład: Cypr, Wyspa Man, Czarnogóra, Wyspy Owcze, itp. Znajdziemy tutaj jednak także zdecydowanie większe państwa takie jak na przykład: Irlandia, Serbia, Islandia, itd. Ponadto zdecydowana większość istniejących już państw w grze została w mniejszym lub większym zakresie odświeżona a nawet rozbudowana. Oznacza to, że mogły tam zostać dodane i/lub zmienione: drogi, budynki, roślinność i inne obiekty. Największe zmiany na mapie możemy dostrzec chociażby w północnych obszarach Skandynawii i Wielkiej Brytanii oraz niemalże w całej Polsce.

MOD dodaje również do Euro Truck Simulator 2 ponad 300 nowych miast. Niemalże w każdym zakątku mapy dodane są nowe miejscowości, które możemy odkrywać. Oczywiście są one w pełni funkcjonalne, ponieważ znajdziemy w nich bez problemu: garaże, stacje benzynowe i co najważniejsze firmy, w których czekają zlecenia dla kierowców ciężarówek. Autorzy ProModsa nie zapomnieli także o miastach, które znajdują się już w standardowej wersji gry. W modyfikacji odświeżonych zostało bowiem ponad 50 miast, które istniały już na mapie.

ProMods posiada też na swojej stronie opcjonalne paczki dodatków. Największym z nich jest Middle-East Add-On Pack. Wprowadza on do mapy ETS2 wybrane obszary bliskiego wschodu. Wśród państw, które znajdziemy w tym dodatku znajdują się: Arabia Saudyjska, Egipt, Irak, Izrael, Jordania, Liban, Syria, Turcja oraz Zachodni Brzeg. Kolejnym dodatkim jest Trailer & Company Pack, który zmienia kosmetycznie niektóre przyczepy oraz firmy w grze. Natomiast ostatnią paczką jest Cabin Accessories Pack, która jak można się domyśleć dodaje nowe akcesoria do naszej kabiny ciężarówki.

Modyfikacja ta wprowadza ponadto pewną funkcję do doradcy drogowego w ETS2 jaką jest wyświetlanie nazwy i obrazka obszaru do którego wjeżdżamy (np. przy wjeździe na teren jakiegoś państwa albo województwa). Podsumowując wykonanie ProModsa jest na bardzo wysokim poziomie i jest on generalnie lubiany przez społeczność symulatora ciężarówek. Moim zdaniem jest on też jedną z pierwszych modyfikacji jakie warto dodać do swojej gry. Sam MOD oraz Wszystkie paczki dodatków dostępne są na oficjalnej stronie twórców do pobrania zupełnie za darmo (opcjonalnie można kupić za kilka złotych szybsze pobieranie). Warto wspomnieć, że po całej mapie ProModsa możemy jeździć również na TruckersMP czyli nieoficjalnym trybie gry wieloosobowej (multiplayer).

Wymagania ProMods:

  • Euro Truck Simulator 2 w wersji jaką wymaga wybrana przez nas wersja modyfikacji
  • Wszystkie oficjalne dodatki (DLC) mapowe wymagane przez daną wersję MODa (najnowsze wersje wymagają często wszystkich wydanych do tej pory)

UWAGA! Rejestracja na oficjalnej stronie ProMods jest konieczna do pobrania modyfikacji i jej dodatków!