Przebudowa Austrii – Graz

Jakiś czas temu czeskie studio odpowiedzialne za grę Euro Truck Simulator 2 zamieściło nieco tajemniczy wpis. Przedstawiał on zrzuty ekranu z przeróbki jakiegoś fragmentu mapy nad którym obecnie pracują. Dzisiaj SCS Software poinformował oficjalnie, że wcześniej zamieszczone ujęcia zostały wykonane w Austrii. Prace nad przebudową tego wspaniałego kraju cały czas są jednak w toku. Twórcy gry pokazują nam póki co jakich zmian możemy się spodziewać w samym mieście Graz.

Graz to drugie pod względem wielkości miasto w Austrii. Żeby zachować odpowiednie proporcje obszar tego miasta w ETS2 nieco się powiększy. Układ miasta też się nieco zmieni, aby jeszcze bardziej przypominał ten z rzeczywistości. W tym celu autorzy gry zmienili dwa zachodnie skrzyżowania. Ponadto dodali oni tunel i wprowadzili kilka innych, mniejszych zmian jak np. zmiana lokalizacji garażu czy dodanie nowego budynku w strefie przemysłowej na obrzeżach.

Oprócz tego producent gry dodał również nowe charakterystyczne punkty jak np. stadion, historyczny budynek administracyjny, zamek na wzgórzu i wiele więcej. Miasto dzięki tym wszystkim zmianom zyska zupełnie nowy blask.

Niestety przebudowa Austrii nie jest częścią nadchodzącej aktualizacji 1.43. Modernizacja tego obszaru to dość duży i nieco bardziej długoterminowy projekt. Zajmuje się nim mały zespół doświadczonych projektantów map i potrzebują oni jeszcze trochę czasu na jego ukończenie. SCS ma jednak nadzieje, że podobają Ci się te udostępnione zdjęcia z odświeżonego miasta Graz. Piszą oni także, że kolejne wiadomości dotyczące przeróbki Austrii pojawią się przyszłości.