RusMap – mapa Rosji

RusMap to jedna z popularniejszych modyfikacji przeznaczona do Euro Truck Simulator 2. Jak się można domyśleć rozszerza ona mapę gry na wschód Europy.

Modyfikacja RusMap rozbudowuje w sposób znaczący tereny Rosji. Ponadto dodaje ona do gry nowy kraj jakim jest Białoruś. Oba te państwa są w tym modzie połączone ze sobą między innymi różnymi drogami. Mapa zawiera oczywiście również nowo dodane przeróżne miejscowości. Są tutaj bowiem zarówno duże aglomeracje jak i małe miasteczka oraz wsie. Ciekawostką jest fakt, że nie we wszystkich znajdziemy firmy i garaże. Niektóre istnieją więc tylko w celach kosmetycznych, dzięki temu dodają trochę różnorodności w grze. W sumie do gry dodano tutaj ponad 80 nowych miast. Więcej niż 60 z nich leży na obszarach należących do Rosji. Pozostałe ponad 20 miast znajduje się natomiast na terenach Białorusi. Wśród nich wszystkich nie mogło co jasne zabraknąć 2 stolic – Moskwy i Mińska.

RusMap jest rozszerzeniem całkowicie bezpłatnym (opcjonalnie można zapłacić 1 euro, aby pobrać wszystko w jednej paczce archiwum). Można je znaleźć przede wszystkim na oficjalnym forum SCS Software czyli autorów ETS2. Oprócz tego MOD umieszczony jest także na forum innej popularnej modyfikacji – ProMods (z którą warto dodać jest kompatybilny).

Wymagania RusMap:

  • Euro Truck Simulator 2 w wersji jaka jest wymagana przez wybraną przez nas wersję MODa
  • Każdy oficjalny dodatek (DLC) mapowy, który jest wymagany przez konkretną wersję modyfikacji (najnowsze wydania zazwyczaj wymagają wszystkich, które są obecnie dostępne)