Serce Rosji: Kościoły

Kościoły to jedne z najważniejszych architektonicznych budowli, z których słynie Rosja. Wynika to z faktu ich historycznego i kulturowego znaczenia jakie mają dla tego niezwykłego kraju. Jeżdżąc po terenach z nadchodzącego dodatku Serce Rosji do Euro Truck Simulator 2 z pewnością będziesz często widywał na swojej drodze kościoły, katedry czy kapice. Twórcy gry postanowili dzisiaj pokazać nam niektóre z nich.

Architektura cerkiewna znajdująca się na terenach Rosji jest zupełnie wyjątkowa. Ciężko gdziekolwiek indziej na świecie znaleźć taki styl jaki tutaj możemy zobaczyć. W Rosji większość kościołów wyróżnia się pionowością, jasnymi kolorami oraz wieloma kopułami. Przykłady takich budowli możemy znaleźć chociażby w Rybińsku. Znajdują się tam aż dwa wspaniałe obiekty – Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Katedra Przemienienia Pańskiego.

Nie zawsze jednak to sama architektura sprawa, że dane obiekty przyciągają nasz wzrok. Niektóre budowle mają wzory na ścianach zewnętrznych czy dachy w jaskrawych kolorach. Dzięki temu mogą one zdecydowanie wyróżniać się na tle otoczenia.

Osoby lubiące nieco bardziej skromny styl także znajdują w DLC Heart of Russia do ETS2 coś dla siebie. W wielu wioskach będzie można bowiem znaleźć proste, drewniane kapliczki.