Serce Rosji: Lasy

Ponad jedna piąta lasów na świecie znajduje się na terytorium Rosji. Oznacza to, że ten wyjątkowy kraj posiada zdecydowanie więcej obszarów leśnych niż jakiekolwiek inne państwo na świecie. Z tego powodu SCS Software postanowiło napisać nieco o tym temacie w kontekście przyszłego dodatku mapowego Serce Rosji do gry Euro Truck Simulator 2.

Trochę informacji o brzozach Rosyjskich zostało zawarte już w jednym z poprzednich wpisów. Właśnie te drzewa są bardzo popularne w całym kraju. Wynika to bowiem z faktu, że Rosyjska historia oraz kultura jest pełna mitów i różnych legend. Według jednej z nich przytulanie się do brzozy jest symbolem szczęścia. Ponadto powszechnie uważa się, że drzewa te są magiczne.

Kolejnym ważnym gatunkiem drzewa, który będziesz miał okazję zobaczyć w DLC Heart of Russia jest sosna. Jest to drzewo, które często w praktyce przeznacza się do tartaków. Drewno to nadaje się doskonale do budowy, komponentów, stolarni i innych rzeczy.

Jak nie trudno się domyślić branża ta jest niezwykle istotna w Rosji. Biorąc to pod uwagę SCS wraz z tym rozszerzeniem mapowym wprowadzi do gry ETS2 nowy prefabrykat związany z wycinką drzew. Oznacza to, że kierowcy ciężarówek będą mogli tutaj przewozić powiązane z tą gałęzią przemysłu ładunki. Dzięki temu będą oni mogli zobaczyć na własne oczy piękno tutejszej przyrody w tym wspaniałe, cudowne lasy.