Serce Rosji: Riazań

Dzisiaj SCS Software z przyjemnością chce się z nami podzielić zdjęciami z jednego z wielu miast, które pojawią się w nadchodzącym rozszerzeniu mapowym Serce Rosji. Dzisiaj na tapetę postanowiono wziąć miasto Riazań. Jest ono trzecim pod względem liczby ludności miastem w Centralnej Rosji (zaraz po Moskwie i Jarosławiu).

Riazań jest miastem położonym w pobliżu rzeki Oka. Znajduje się w nim dość rozbudowane centrum przemysłowe oraz istotny węzeł komunikacyjny. Pomimo swojej wielkości miasto to nie przyciąga do siebie zbyt dużej liczby turystów. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się je odwiedzić to z pewnością znajdzie tutaj wiele przepięknych zabytków. Wśród nich znajdują się między innymi katedry i muzea, które są odwiedzane zarówno przez turystów jak i lokalnych mieszkańców.

W Riazańiu możemy znaleźć jedno z najstarszych muzeów w Rosji – Kreml Riazań. Jest ono położone na szczycie stromego wzgórza i jest otoczone rzekami oraz suchą fosą. Ten obiekt jest niesamowicie ważny dla całego kraju.

Kierowcy ciężarówek, którzy zechcą zajechać do tego miasta bez problemów znajdą różne zlecenia. Znajdują się tutaj bowiem przeróżne branże takie jak: rafineria, tartak, salony samochodowe i magazyny. Wszystkie one zlokalizowane są w pobliżu głównej obwodnicy miasta, gdzie możemy znaleźć także centra handlowe oraz kompleksy mieszkalne.

SCS ma nadzieję, że poświęcimy kilka chwili w przyszłości, aby odwiedzić to wyjątkowe oraz historyczne miasto.