Serce Rosji: Sieć drogowa

Rosja jest największym pod względem powierzchni krajem na świecie. W związku z tym niewątpliwie można zobaczyć tutaj wiele przeróżnych krajobrazów. Jednak nie inaczej jest również z drogami, ponieważ jest ich mnóstwo. Znajdziesz tu zarówno autostrady jak i drogi gruntowe. SCS Software pracowało na pełnych obrotach, aby odwzorować sieć drogową w przyszłym DLC mapowym Serce Rosji.

Twórcy gry mają nowe spojrzenie na wiele obiektów drogowych w tym nadchodzącym dodatku. Przykładowo elementy takie jak: mosty, balustrady czy krawężniki będą większe i częściej spotykane na mapie. Nie mniej ważną rzeczą są znaki drogowe, ponieważ w Rosji jest ich dużo. Niektóre z nich z pewnością będziesz już znał. Mimo to spora ich część będzie zupełnie nowa a będą się do nich zaliczać: wiszące znaki, dynamiczne ostrzeżenia, oznakowanie poziome, wyjątkowe przejazdy kolejowe i nie tylko.

Rosja może kojarzyć się z niezbyt zadbaną infrastrukturą drogową. Jednak większość głównych szlaków komunikacyjnych, którymi jeżdżą ciężarówki są w całkiem dobrym stanie. Szczególnie dobrą jakością wyróżniają się jezdnie wokół dużych miast takich jak np. Moskwa. Kierowcy często wybierają rosyjskie drogi federalne. Są one własnością rządu, ponieważ mają szczególne znaczenie dla kraju i gospodarki.

Oczywiście istnieją także obszary, w których sieć drogowa jest w zdecydowanie gorszym stanie. Z tego powodu różne zasoby takie jak prefabrykaty oraz tekstury zostały dostosowane do wielu różnych warunków drogowych występujących na terenach w tym ogromnym kraju. Ekipa SCS w rozszerzeniu mapowym Serce Rosji postarała się ponadto stworzyć rozsądną równowagę między lokalnymi uliczkami a autostradami. Kierowcy ciężarówek często będą przemieszać się dróżkami lokalnymi, ponieważ stanowią one większość tutejszej sieci drogowej. Dodatkowo możesz spodziewać się tutaj sporej ilości dróg gruntowych, które są używane przez lokalną ludność.