Serce Rosji: Tablice powitalne

W jednym z poprzednich wpisów pisaliśmy już o pomnikach, które znajdują się w Rosji. Jednak wtedy celowo pominęliśmy pewien specyficzny rodzaj tego typu obiektów. Dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej wyjątkowym tablicom powitalnym, które pojawią się w nadchodzącym DLC Serce Rosji do gry Euro Truck Simulator 2.

Tablice powitalne są intersującymi konstrukcjami, które są przeważnie wykonane z betonu. Mogą one też być pod postacią zdobionych w różny sposób znaków lub napisów. Powstały one w celu poinformowania kierowców o wjeździe do miasta. Ponadto tablice te stawia się również po to, aby wizualnie pokazać istotne podziały administracyjne. W Rosji składają się one bowiem z 3 podstawowych elementów i są wśród nich: obwód, okręg oraz rejon.

Całkiem możliwe, że najbardziej istotne konstrukcje wyznaczają granice obwodów czyli odpowiednika naszych województw. Są one w Rosji najważniejszą kategorią podziału administracyjnego. Alternatywnym zastosowaniem tych niezwykłych struktur może być oznaczanie okręgów administracyjnych. Wytyczają one konkretne fragmenty miast a u nas są znane zdecydowanie bardziej jako dzielnice. Dodatkowo w Rosji takie okręgi dzieli się czasami na jeszcze mniejsze jednostki zwane rejonami. Studio SCS Software ma nadzieję, że dzięki tym tablicom powitalnym żaden kierowca ciężarówki nie zgubi się w przyszłym dodatku mapowym Serce Rosji (nawet w sytuacji, gdyby system GPS uległ awarii).