Wielton Trailer Pack

Następnym dodatkiem do kultowej gry Euro Truck Simulator 2 jest Wielton Trailer Pack. Obejmuje on nowe: przyczepy, akcesoria oraz malowania. Wszystkie te elementy są markowe i należą do firmy Wielton. Za DLC odpowiadają deweloperzy ze studia SCS Software. Natomiast jego udostępnienie dla społeczności graczy miało miejsce w dniu 17 lipca 2023 roku.

Przedsiębiorstwo Wielton S.A. zostało założone w 1996 roku i stało się jednym z kluczowych producentów przyczep i naczep w Europie. Skupia się ono na jak najwyższej jakości i niezawodności produktów oraz innowacyjności. Przyczepy z pod tej marki są wyjątkowe i odpowiadają na rozmaite potrzeby różnych klientów.

Twórcy gry ETS2 razem z firmą Wielton nagrali kilka filmików zwiastunowych w celu rozreklamowania dodatku Wielton Trailer Pack. Jeden z nich przedstawia nawet wycieczkę dronem po prawdziwym zakładzie produkcyjnym. Ponadto pracownicy SCS Software podczas tej wizyty mogli zebrać odpowiednie materiały. Dowiedzieli się oni także w jaki sposób produkowane są różne rodzaje przyczep. Dzięki tak uzyskanym informacjom mogły rozpocząć się prace nad dodaniem tej niezwykłej marki do wirtualnego świata gry.

Wszystkie przyczepy, które wprowadza ten pakiet można kupić w grze na własność. Ponadto są one w pewnym stopniu konfigurowalne. Dzięki temu można je dostosowywać do własnych potrzeb. Dodatkowo są one także dostępne w różnych zleceniach oraz ruchu AI.

Zawartość DLC Wielton Trailer Pack:

  • Przyczepy (Curtain Master, Dropside Master, Strong Master, Dry Master, Bulk Master, Weight Master)
  • Akcesoria do przyczep (Drabina, Narzędzia, Klapy, Schowki, Gaśnice, Zabezpieczenia boczne, Tylne błotniki, Zbiorniki na wodę, Chlapacze, Koła zapasowe, Tylne zderzaki)
  • Malowania przyczep (Base Line, Curtain Master, Strong Master, Dry Master, Bulk Master, Blue, Dark Grey, Green, Grey, Orange, Red, White, Yellow)
  • Akcesoria do kabiny ciężarówki (Kubek, Czapka, Notatnik)

Dodatek Wielton Trailer Pack do prawidłowego działania wymaga zainstalowanej podstawowej wersji gry Euro Truck Simulator 2. Oficjalne rozszerzenie możemy kupić na popularnej platformie Steam. Jego cena w tamtym miejscu bez żadnych promocji wynosi dokładnie 15,49zł.