Wsparcie dla Steam Deck i gamepadów

Już jutro swoją premierę będzie miał Steam Deck od Valve czyli firmy odpowiedzialnej za platformę Steam. Jest to swojego rodzaju przenośny komputer do gier. Czeskie studio SCS Software postanowiło oficjalnie wspierać Euro Truck Simulator 2 na tym nowym urządzeniu.

Twórcy ETS2 dołożyli wszelkich starań, aby gracze mogli cieszyć się bezproblemową grą na tym niezwykłym urządzeniu jakim jest Steam Deck. Wprowadzono kilka koniecznych poprawek do gry, aby możliwe było czerpanie pełnej przyjemności z rozgrywki. Jedną z nich jest podstawowa wersja obsługi ekranu dotykowego. Umożliwia ona „kliknięcie” przycisku w menu poprzez dotyk. Dodatkowo gra na Steam Deck będzie obsługiwać także oficjalny tryb wieloosobowy (konwój). Będzie możliwe wspólne granie ze znajomymi nawet w sytuacji, kiedy korzystają oni z klasycznej wersji symulatora ciężarówek na komputery PC.

Oprócz tego od pewnego czasu pracowano również nad lepszym wsparciem dla gamepadów. Dzięki temu do gry trafiła nowa funkcja jaką jest opis mapowania gamepada. Ułatwia ona korzystanie z tego typu sprzętów poprzez wyświetlanie na ekranie informacji o tym do czego służy dany przycisk. Ponadto dodano kilka innych, drobniejszych poprawek dla gamepadów. Jak podkreślają autorzy gry jest to kolejny krok w celu zapewnienia lepszej obsługi urządzeń peryferyjnych w grze Euro Truck Simulator 2. Plany SCS Software zakładają dalsze wprowadzanie ulepszeń w tym zakresie.