Wydarzenie Christmas Winterland 2023

Ponownie nadszedł ten niepowtarzalny czas w roku. Związany jest on oczywiście ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. W związku z tą okazją od jakiegoś czasu studio SCS Software pracowało nad pewną niespodzianką. Dzisiaj już oficjalnie wiemy, że jest nią odświeżone wydarzenie świąteczne o nazwie Christmas Winterland 2023 przygotowane dla gry ETS2.

Możesz dołączyć do zabawy, aby odkryć święta zupełnie na nowo. Wystarczy, że udasz się do nowej, zimowej krainy i zaczniesz dostarczać prezenty. Twórcy gry stworzyli wyzwanie dla społeczności polegające na zdobyciu łącznie 1000 płatków śniegu. Przy czym za każde zdobyte 200 płatków odblokowuje się kolejny poziom. Nagrodami będą specjalnie przygotowane na te wydarzenie akcesoria do kabiny ciężarówki. Za każdy poziom przewidziany jest jeden przedmiot. Każdy z tych przedmiotów nawiązuje do jednej z 5 fabryk znajdujących się w świątecznej krainie Winterland.

Jak zawsze postępy w evencie można śledzić na stronie World of Trucks lub bezpośrednio w grze poprzez specjalnie przygotowaną zakładkę. Dodatkowo SCS Software stworzyło wyjątkowy motyw tła panelu użytkownika w grze powiązany z Christmas Winterland 2023. Jego celem jest reklama samego wydarzenia oraz stworzenie niezwykłej, świątecznej atmosfery.

W tym roku nie zabraknie również świątecznej transmisji na żywo organizowanej przez autorów gry. Tradycyjnie odbędzie się ona z udziałem Pavla Šebora, który jest szefem SCS. Na streamie można spodziewać się prezentacji nowych treści tworzonych do ETS2. Ponadto planowane są także liczne giveawaye. Transmisja odbędzie się na oficjalnym kanale SCS Software na platformie Twitch i rozpocznie się 19 Grudnia 2023 roku o godzinie 18:00.

Zasady wydarzenia Christmas Winterland 2023:

Korzystając z zewnętrznych kontraktów Word of Trucks w Euro Truck Simulator 2 społeczność ma za zadanie dostarczać prezenty do i z zimowej krainy (uwzględniając przy tym jak największą liczbę różnych miast). Do nowej krainy można się dostać poprzez portal, który pojawi się po zaakceptowaniu przez nas ładunku eventowego.

W zimowej krainie jest 5 różnych fabryk:

  1. Christmas Market (rynek miejski)
  2. Marigold’s (fabryka czekolady)
  3. Northstar (poczta)
  4. Rudolph’s Crafts (warsztaty plastyczne)
  5. Snowy Peaks (targ w górskim kurorcie)

Cel osobisty polega na zrealizowaniu 15 dostaw dla wyżej wymienionych miejsc w tym co najmniej 1 dostawy z lub do każdej z fabryk.

Cel społeczności polega na osiągnieciu minimum 1000 płatków śniegu. Za każde zdobyte 200 płatków odblokuje się jedna z pięciu przewidzianych nagród. Miasta otrzymują 1 płatek śniegu za każde 1000 zrealizowanych dostaw z lub do zimowej krainy.

Nagrody wydarzenia Christmas Winterland 2023:

Osobiste:

  • Osiągnięcie World of Trucks powiązane z wydarzeniem
  • Malowanie ciężarówki w motywie zimowej krainy

Społeczność: Za każde zdobyte 200 płatków śniegu przypada jeden przedmiot do kabiny ciężarówki. Każdy z nich prezentuje jedną fabrykę z zimowej krainy. Do zgarnięcia jest razem 5 nowych akcesoriów.

Uwaga: aby mieć możliwość zdobycia jakiejkolwiek nagrody społeczności musisz osiągnąć swój cel osobisty. Po spełnieniu odpowiednich warunków będziesz mógł odebrać nagrody na swoim profilu na stronie World of Trucks. Nagroda będzie w formie przedmiotu ekwipunku na steam.

Wydarzenie Christmas Winterland 2023 będzie aktywne do 5 Lutego 2024 roku.