Aktualizacja 1.44

Studio SCS Software odpowiedzialne za Euro Truck Simulator 2 informuje, że aktualizacja o numerze 1.44 została oficjalnie wydana. Nowa wersja gry oferuje pełno nowych funkcji i zmian, dlatego z pewnością warto im się bliżej przyjrzeć.

Autorzy ETS2 standardowo dziękują wszystkim graczom, którzy wzięli udział w otwartej wersji testowej 1.44. Dzięki nim możliwie było znalezienie i naprawienie niektórych błędów oraz wprowadzenie kilku innych poprawek i zmian. SCS ma nadzieje, że teraz bez przeszkód będziemy mogli korzystać, ze wszystkich nowości jakie oferuje wydana właśnie aktualizacja. Firma podkreśla, że znajdują się wśród nich również takie, które nie były dostępne w wersji testowej.

Przeróbka Austrii

Przeróbka Austrii jest jedną z części tej bezpłatnej aktualizacji dla wszystkich osób, które posiadają ETS2. Twórcy gry pracowali na pełnych obrotach, aby ten niezwykły kraj otrzymał zupełnie nowy blask.

Projektanci map stworzyli Austrię praktycznie zupełnie od nowa. Uczyniono to po to, aby jej teren dostosować do dzisiejszych standardów. Należy bowiem pamiętać, że był to jeden z najstarszych obszarów. Istniał on już w momencie premiery podstawowej wersji gry czyli w 2012 roku. Gruntowny remont przeszły wszystkie miasta, okolice oraz układy drogowe i oczywiście popularne Alpy.

Kręte drogi biegnące wzdłuż dolin będą z pewnością wyzwaniem dla wszystkich kierowców, którzy zdecydują się udać w tamte rejony.

Odświeżone loga firm

Niektóre loga firm, które znajdują się w podstawowej wersji gry mają nowy wygląd. Odświeżone loga mają zachowane swoje schematy kolorystyczne aczkolwiek zostały unowocześnione i dostosowane do obecnych standardów. Nawet dla starszych, wirtualnych firm ważne jest zachowanie odpowiednej jakości.

Nowa loga będziesz mógł podziwiać na naczepach firmowych oraz na odpowiednych obiektach w aktualizacji 1.44 do Euro Truck Simulator 2.

Funkcja zwrotu modyfikacji

Nowa wersja gry wprowadzi także funkcję zwrotu modyfikacji. Aktywuje się ona w przypadku, kiedy gracz z jakiegokolwiek powodu usunie wcześniej zainstalowanego moda. Natomiast jej działanie polega na zwrocie graczowi różnicy w walucie gry. Dzięki temu problem z utratą pieniędzy po użyciu modyfikacji zostanie rozwiązany.

Przykładowo jeżeli zastosujesz w swojej ciężarówce jakiś silnik, który pochodzi z moda a następnie tą samą modyfikację usuniesz to:

  1. Silnik w ciężarówce zostanie zastąpiony domyślnym z podstawowej wersji ETS2
  2. Będziesz mieć możliwość zaakceptowania lub odrzucenia zwrotu pieniędzy w grze

Warto dodać, że jeżeli odrzucisz zwrot pieniędzy i ponownie aktywujesz danego moda to przykładowy silnik automatycznie powróci do twojej ciężarówki (nawet jeśli zapisałeś już grę).

Nowe ikony

Gracze, którzy odwiedzą garaż i będą chcieli dokonać zmian w swojej ciężarówce zobaczą w interfejsie pewną nowość. Nowa wersja gry 1.44 dodaje 4 nowe ikony, które można dostrzec podczas konfiguracji pojazdu. Każda z nich określa z jakim typem akcesorium mamy do czynienia.

Oto wprowadzona klasyfikacja:

  • Część fabryczna – jest to element sprzedawany przez producenta
  • Część licencjonowana – zaliczamy do tego wszystko co jest licencjonowane ale nie jest produkowane przez fabrykę pojazdów
  • Część z rynku wtórnego – wszystkie dodatkowe akcesoria pod warunkiem, że nie są związane z marką
  • Część nieznana – wszystko pozostałe co nie zostało rozpoznane (w tym niektóre mody)

Tablice odległościowe

Euro Truck Simulator 2 wzbogacił się o nowe tablice odległościowe, które wprowadzają większy realizm do gry. Można zobaczyć na nich odległość do danego miasta lub innego ważnego punktu. W przypadku miast jest to zazwyczaj jego centrum (główne skrzyżowanie, ratusz, poczta, itp.).

Ta nowość przypadnie do gustu przede wszystkim graczom, którzy wolą jechać bez GPS. Zamiast tego, aby dotrzeć do celu posługują się oni znakami drogowymi, które napotykają na swojej trasie. Tablice odległościowe pomogą również w określeniu najlepszego czasu na odpoczynek lub zatankowanie.

Nieoznaczone drogi

Jeśli w aktualizacji 1.44 wjedziesz na nieoznaczoną drogę to na doradcy drogowym wyświetli się stosowny komunikat. Dodatkowo eksplorowana przez Ciebie droga pojawi się na twojej mapie w formie przerywanych linii.

Dzięki tej funkcji od razu będziesz wiedział, że natrafiłeś na coś interesującego w grze. Warto w tym miejscu dodać, że te nieoznaczone drogi nie wliczają się do procentu odkrycia mapy.

Aktualizacja sprzężenia zwrotnego

W nowej wersji ETS2 znajdziemy także aktualizację dotyczącą sprzężenia zwrotnego (force feedback). Jej celem jest zapewnienie bardziej realistycznych wrażeń podczas gry.

Zmiany w FFB:

  • Nowy efekt zgrzytania dotyczący skrzyni biegów
  • Nowy efekt poślizgu
  • Zmiany we wspomaganiu kierownicy i jej samo centrowaniu
  • Zmieniona siła tarcia wewnętrznego

Ze względu na wprowadzone ulepszenia SCS Software rekomenduje ponowne zresetowanie ustawień FFB do wartości domyślnych.

Inteligentna sekwencyjna zmiana biegów

Nowa funkcja inteligentnej sekwencyjnej zmiany biegów jest dostępna wraz z aktualizacją 1.44. Dzięki niej podczas sekwencyjnego zmieniania biegów możliwe będzie przeskoczenie o więcej niż 1 bieg na raz. Zależeć to będzie od aktualnego momentu obrotowego lub prędkości z jaką się w danej chwili poruszamy.

Oczywiście nadal będzie wymagało to od kierowców ręcznej zmiany biegów ale powinno to kosztować ich mniej wysiłku. Żeby włączyć tą nowo wprowadzoną funkcję powinniśmy wejść do zakładki rozgrywka w opcjach gry.

Blokada kamery

Kolejna, nowa opcja umożliwi kierowcom, którzy jada w widoku pierwszoosobowym zablokowanie widoku kamery na horyzoncie. Dzięki temu zabiegowi będzie się ona poruszać bardziej niezależnie od położenia samej kabiny.

Oczywiście tą opcję również możemy dostosować do własnych potrzeb. Odpowiedni, nowy suwak możemy znaleźć w opcjach gry pod zakładką rozgrywka. Ustawienie suwaka maksymalnie w lewo wyłącza blokadę. Natomiast im bardziej przesuniemy go w prawo tym mocniejsza będzie blokada.

Regulowana wysokość zawieszenia

Aktualizacja 1.44 do Euro Truck Simulator 2 wprowadzi ponadto możliwość regulacji wysokości zawieszenia. SCS wprowadza tą zmianę, aby ułatwić kierowcom podpięcie problematycznych naczep lub takich które stoją w niefortunnym miejscu.

Kierowcy mogą teraz bez problemu samodzielnie obniżyć zawieszenie swojej ciężarówki. Dzięki temu mogą oni uzyskać odpowiednią wysokość do zaczepienia naczepy. Przyciski do regulacji wysokości zawieszenia znaleźć oraz ustawić można oczywiście w zakładce klawiszów i przycisków, która znajduje się w opcjach gry.

Ponadto do gry dodany został specjalny monit. Wyświetli się on po kilku nieudanych próbach podpięcia naczepy.