Ekspansja Polska ( Going East!)

DLC Going East! w Polsce nazywane jest dodatkiem Ekspansja Polska. Jest to pierwsze oficjalne rozszerzenie mapowe do gry Euro Truck Simulator 2. Jego premiera miała miejsce w dniu 19 września 2013 roku.

Poniżej możecie obejrzeć krótki filmik prezentujący ten dodatek:

DLC Ekspansja Polska rozbudowuje mapę gry co oczywiste o Polskę ale również o takie kraje jak: Czechy, Słowacja oraz Węgry. W tym dodatku znajdziemy przede wszystkim dużą ilość lokalnych dróg.

Kluczowe cechy dodatku:

  • Dodano nowe obszary na mapie gry, których przejechanie zajmuje ponad 20 godzin
  • Rozbudowano mapę na wschód obejmując przy tym takie państwa jak: Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry
  • Zbudowano 13 nowych miast wliczając w to: Warszawę, Kraków, Ostrawę, Budapeszt, Koszyce i inne
  • Stworzono wiele kilometrów dróg, które są w remoncie, wąskie i ogólnie trudniejsze do przejechania. Wszystko po to, aby sprawdzić Wasze umiejętności jazdy
  • Zrobiono nowe charakterystyczne dla tych regionów budynki i inne obiekty
  • Dodano architekturę, która jest typowa dla tych nowych obszarów

W bezpłatnej aktualizacji 1.19 rozbudowano tereny objęte tym DLC. Dodano bowiem 2 nowe miasta na południowych terenach Węgier – Pecz oraz Segedyn. Oprócz tego utworzono kilka nowych dróg, aby połączyć nowo powstałe obszary z tymi już istniejącymi wcześniej.

Do działania tego dodatku wymagana jest oczywiście podstawowa wersja Euro Truck Simulator 2. Zwykła cena tego rozszerzenia mapowego wynosi 39,99zł. Sprawia to, że jest to najtańszy oficjalny dodatek mapowy. Niestety jego jakość wykonania w dzisiejszych czasach pozostawia sporo do życzenia. Przykładowo siatka dróg, która istnieje w Polsce jest nieadekwatna do obecnego stanu dróg w naszym kraju. Miasta w tym DLC także wyglądają bardzo schematycznie i są obecnie dość słabej jakości. Jeżeli jednak lubicie grać w ETS2 to osobiście uważam, że mimo to warto go kupić. Poza tym nie jest wykluczone, że producent gry zdecyduje się go kiedyś odświeżyć a może nawet całkowicie przebudować. DLC Going East! dostępne jest również w specjalnych zestawach takich jak: „Map Booster” i „Essentials”.

Galeria zdjęć ukazująca dodatek Ekspansja Polska: