Podsumowanie świątecznego streamu SCS

Od paru lat studio SCS Software odpowiedzialne za grę Euro Truck Simulator 2 organizuje zawsze przed świętami specjalną transmisje na żywo. Na takich streamach producent mówi o mijającym roku w kontekście gry. Ponadto ujawnia on na nich nową, nadchodzącą zawartość nad którą obecnie pracuje oraz plany na kolejny rok. W tym roku taka świąteczna transmisja również się odbyła a w tym wpisie postaram się w skrócie podsumować co się na niej ciekawego pojawiło.

Na początek autorzy gry pokazali krótki filmik ukazujący co wydarzyło się w ETS2 w 2021 roku. Były na nim pokazane wszystkie większe zmiany jakie zaszły w ciągu tego roku w grze zaczynając na drobnych aktualizacjach kończąc na dużym rozszerzeniu mapowym – Iberii. Trzeba uczciwie przyznać, że 2021 był rokiem pełnym nowej oraz odświeżonej zawartości w ETS2. Po jej podsumowaniu SCS przeszło do tematu przyszłych treści nad którymi obecnie toczą się prace.

Wśród głównych tematów znalazły się następujące kwestie:

Nowe Naczepy

Na pierwszy ogień autorzy gry pokazali nowe naczepy nad którymi obecnie pracują. Wśród nich znajdować się będzie wywrotka oraz cysterna. Prawdopodobnie obie z nich będziemy mogli kupić na własność i w pewnym zakresie konfigurować. Najprawdopodobniej będą one miały licencje prawdziwych firm, aczkolwiek twórcy jeszcze nie potwierdzili tych informacji. Nowe naczepy pojawią się zapewnie jako kolejne DLC do kupienia w 2022 roku.

MAX TGX 2021

Następną rzeczą jaką pokazał SCS Software na świątecznym streamie był nowy MAX TGX 2021. Po zdjęciach jakie nam pokazali można śmiało wywnioskować, że projekt ten jest jeszcze na wczesnym etapie produkcji. Mimo wszystko powinien on trafić do gry w 2022 roku.

Pakiet części tuningowych Renault

Do Euro Truck Simulator 2 trafi w przyszłym roku także prawdopodobnie nowy pakiet części tuningowych do ciężarówek marki Renault. Jest niemal pewne, że będzie on w formie płatnego DLC do pobrania ze steam.

Całkowita przebudowa Austrii

Producent gry pokazał na transmisji również bardzo dużą ilość zrzutów ekranu z przebudowy Austrii. Jest to całkowita przebudowa, ponieważ wszystkie dotychczasowe tereny z tego kraju zostaną zastąpione kompletnie nowymi. Jest to dość duży projekt więc pojawi się raczej w nieco dalszej części 2022 roku. Jednak jak wynika z ujawnionych zdjęć zdecydowanie jest na co czekać.

Serce Rosji

SCS podzielił się z nami również najnowszymi informacjami, które dotyczą przyszłego rozszerzenia mapowego do ETS2 jakim jest Serce Rosji. Na świątecznym streamie pokazano sporo ujęć wprost z tego nadchodzącego dodatku. Ponadto powiedziano na nim wyraźnie, że DLC to jest już na ukończeniu i możemy się go spodziewać na początku nadchodzącego roku.

Ulepszenia silnika gry

Twórcy gry mówili, że mają zamiar cały czas ulepszać dotychczasowy silnik gry między innymi pod kątem graficznym oraz dźwiękowym. Dodatkowo autorzy gry powiedzieli nam, że w dalszym ciągu pracują nad ulepszeniem ruchu AI. Zdają sobie oni bowiem sprawę, że ruch ten jest jeszcze daleki od idealnego.

To już wszystko jeśli chodzi o podsumowanie świątecznej transmisji SCS Software. Na koniec chciałbym życzyć wszystkim wesołych świąt. Poniżej możecie obejrzeć cały zapis streama producenta.